Sněm v Jindřichově Hradci? A proč by vlastně ne?

Když tyhle řádky vznikají, zbývá přesně 108 dní do chvíle, kdy se na jeden víkend stane Jindřichův Hradec středobodem českého skautingu. Je dost možné, že to pro naše středisko bude nejrychleji uběhlých 108 dní, které budou pocitově jistě stále kratší, ale děláme všechno pro to, aby se vám u nás líbilo.

Přípravy sněmu se rozběhly už před letními prázdninami. Máme radost, že oslovené instituce reagují na nás skauty moc pěkně a vstřícně – „Jasně, pro skauty to uděláme rádi“. Už párkrát se nám dokonce stalo, že z lidí, s kterými jsme jednali na školách, úřadech, ve firmách apod., se nakonec po chvíli povídání vyklubali bývalí skauti či jinak blízce propojení se skautingem.

Hlavou všech příprav je vedoucí našeho střediska Martin Holub – Lišák. Ptala jsem se ho, co ho vlastně přivedlo na myšlenku požádat o pořadatelství valného sněmu u nás. „Říkal jsem si prostě na minulých sněmech, proč ne někdy příště taky u nás v Jindřichově Hradci? Byl by to – a bude! – první sněm v jižních Čechách, je to dobrá příležitost k propagaci, středisko je na vzestupu a Hradec je krásné město. Líbilo se mi taky spojení s třicetiletým výročím, to je pro mě silné i proto, že Jindřichův Hradec byl za 1. republiky jedním z center skautingu a jedním z prvních měst, kde skauting v roce 1914, možná dokonce už 1913, vznikl.“

A něco z toho, o čem se zmiňuje Lišák, vám chceme zprostředkovat. Vedle hladkého zajištění průběhu sněmu samotného pro vás chystáme doprovodný program. Na co se lze těšit? Nebude chybět prohlídka zámku či shlédnutí na naše unikátní historické centrum z ochozu městské věže. Vánoce budou sice už za námi, ale pokud jste ještě neviděli Krýzovy jesličky – největší lidový mechanický betlém na světě, na sněmu budete mít možnost to napravit. Skrze výstavu vám představíme místní skautskou historii i současnost, pro nevybité jedince bude po dlouhém schůzovacím dni řada tipů k večernímu posezení a v místě sněmu vám třeba nabídneme služby skvělé sociálně terapeutické Kavárny Pohodička… Tak co, už se k nám těšíte? My se na vás těšíme moc!

Rozárka

Uložit odkaz do záložek.